פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
סוחרי האומות

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%90
אהבתי
%10
מעניין
%0
לא אהבתי
%0
שם:  סוחרי האומות
מחבר:  אלכסנדרוס פאפאדיאמנדיס

תאור:
    
עותק אלקטרוני 33 ש"ח
מודפס 60ש"ח
+15 ש"ח דמי משלוח בארץ
   
מיוונית: דספינה שרמייסטר, חיים פסח

בשנת 1882 יצא לאור הרומן 'סוחרי האומות' מאת אלכסנדרוס פאפאדיאמנטיס (1907-1851), גדול הסופרים היוונים במאה התשע עשרה, המכונה 'דוסטויבסקי היווני'. על פניו נקרא הרומן כסיפור הרפתקאות ויצרים, ממש כשם שניתן לקרוא את 'החטא ועונשו' כרומן מתח. בשני המקרים, תרמה לא מעט לאופי העלילתי המרתק, ל'מתח' של היצירות, העובדה שסופרים אלה, כרבים אחרים במאה התשע עשרה, פרסמו את מיטב יצירותיהם בהמשכים בכתבי עת שבועיים.

עלילת 'סוחרי האומות' מתרחשת במאה השתיים עשרה, ליתר דיוק, בין 1199 ל-1207, מעט לפני נפילתה של קונסטנטינופול בפני לוחמי מסע הצלב הרביעי ומעט אחריה. הים האגאי  על כל אייו נתון לשליטתה של רפובליקת הסוחרים הוונציאנית שעיקר דאגתה היא הבטחת המעברים הימיים לייצוא ולייבוא סחורותיה. אפשר לראות בעלילה ביטוי למאבקם של היוונים בשולטים הוונציאנים, ואולי ביטוי לטינה בין הנוצרים האורתודוקסים לנוצרים הקתולים. אבל למעשה, המדובר בחקירה מעמיקה את אופיין של התשוקה האירוטית ואהבת הבשרים ואת פשרן, מנקודת ראותו המוסרית־דתית של הסופר.
אוגוסטה נוטשת את בעלה האוהב, בעל הטירה היווני איואוניס מוחראס, ונופלת לזרועותיו של אציל ונציאני פוחז, מרקוס סנותוס. על אף ייסורי המצפון, היא אינה מצליחה להתגבר על כוחה הכובש של תשוקתה לאיש שחטף אותה מביתה ומבעלה והיא נעשית קורבן אין־אונים לתאוותה. כל מאמציה לכפר על הנטישה הפושעת את בעלה הנאמן, אפילו ההתייסרות במנזר נידח – עולים בתוהו. ההכרח הטראגי, מונח המשמש בקלאסיקה היוונית, מוביל ממילא לסוף הדרמטי.
ואכן, בבסיס הדרמה ניצבת התכתבות סמויה עם הטרגדיות היווניות הקלאסיות. למשל, בגידתו של האורח מרקוס סנותוס במארחו איואוניס מוחראס, המנצל את היעדרותו של בעל הטירה כדי לחטוף את אשתו – ממילא מקבילה לבגידתו הידועה של פריס, המתארח בביתו של מנליאוס וחוטף את אשתו – בהיעדרו. כאן וגם שם – זוהי עילה מוצדקת למלחמת חורמה. שם – מלחמת טרויה, וכאן - מלחמתו הפרטית של איואוניס בסנותוס– עד מוות. כך גם נמצאת הקבלה בין שתי החטופות, הלנה ואוגוסטה, והתמסרותן של שתיהן ללא מעצורים לחוטפיהן, והיא הגורם המניע את העלילה עד לסופה.
  
מועד הוצאה לאור: דצמבר 2015 
מחיר קטלוגי 70ש"ח , למכירה כאן 50 ש"ח +דמי משלוח 
265 עמודים - כריכה רכה 
מסת"ב: 978-965-7506-36-3 
דאנאקוד: 128-62 
קטגוריה: ספרות - קלסיקה יוונית

 

 תגובות

 נושא   כינוי   תאריך ושעה 
1. Shoot, who would hav Okonkwo 12/15/2015 10:55:44 PM
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ בניית אתרים ע"י ekdesign