פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
רק חלום?

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%22
אהבתי
%22
מעניין
%22
לא אהבתי
%33
שם:  רק חלום?
מחבר:  תחרות כתב 2015 בנושא: חלום

תאור:

מאת: יעלה אברהם

היא ידעה שסוף-סוף הצליחה לעמוד מולם. סוף-סוף הצליחה להגיד את מה שהיא חושבת בלי לפחד, בלי לחשוב שאולי זה אסור או שזה יפגע בה. היא אמרה את הכל והצליחה, פשוט הצליחה.
בחלום היא שוב הייתה עצמאית, מחליטה לבד מה היא עושה ולאן ללכת, אומרת מה שהיא חושבת, והיא הלכה לאותה חנות מכולת וראתה שם את רונית. אותה רונית שהציקה לה כל הילדות. היא באה לקנות צלחות חד פעמיות. המוכר עטף לה אותם בנייר כסף. גם עם המוכר הזה היה לה חשבון, הוא חשב שהכל מותר לו, וברגע שהיא קצת הייתה אליו נחמדה - הוא חשב שמותר לו להטריד אותה ולגעת בה.
זה התחיל כשהיא הגיעה לאיזו ארוחה מכובדת, וישבה שם אבל לא הייתה לה צלחת. היא הלכה לקנות במכולת צלחת חד פעמית ורונית הייתה שם. היא ביקשה מהמוכר שיעטוף לה המון צלחות חד פעמיות בנייר כסף וזה לקח שעות. לא היה לה זמן לחכות וזה גם לא היה הגיוני לחכות כל-כך הרבה בשביל צלחת...
אז היא אמרה לו שימכור לה את הצלחת כבר, ואז התחיל ויכוח. הוא לא הסכים למכור לה את הצלחת לפני שיסיים לעטוף את כל הצלחות. היא התחילה לצעוק, והוא אמר לה שזאת אשמתה. הוא אמר שהוא ידבר עם ההורים שלה. היא אמרה "אתה לא תדבר עם אף אחד!" והתחילה לצעוק – "אתם לא מכירים אותו, הוא מטריד נשים, הוא מטריד!"
וסוף סוף הרגישה טוב עם עצמה, סוף-סוף הרגישה שהיא יכולה, שהיא חזקה, שהיא באמת היא עצמה. סוף-סוף הרגישה שאף אחד לא כובל אותה, שאף אחד לא מכריח אותה להיות משהו אחר ממה שהיא. סוף-סוף הרגישה שהיא חשובה, שהיא יקרה, שהיא יכולה.

 תגובות

 נושא   כינוי   תאריך ושעה 
2. רק חלום? עליזה 10/12/2015 2:30:29 PM
1. ori1971@gmail.com אורי 7/12/2015 7:54:23 AM
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign