פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
חלום על אהבה

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%20
אהבתי
%30
מעניין
%30
לא אהבתי
%20
שם:  חלום על אהבה
מחבר:  תחרות כתב 2015 בנושא: חלום

תאור:

מאת: לאה טרן

אנחנו נפגשים כמעט כל שבוע, דירה קטנה וחמודה של חברים, שלא גרים בארץ. יש לך חברים טובים ,שנותנים לך להשתמש בדירה שלהם, לצורך עבודה. אתה שומר להם על המקום, משקה את העציצים, אוסף את הדואר.אני באה לשם במכונית שלי, מתיישבת בסלון, אתה מגיש לי מים, או מיץ, לפעמים עושה קפה. אנחנו מדברים, צוחקים. אני אוהבת להתנשק איתך. השפתיים לא משקרות. אחר כך עוברים לחדר השני, מורידים את הבגדים, אנחנו קרובים, אני מביטה בפניך, קרובים אלי מאוד, מבחינה במרקם העור, סופרת את הקמטים, מבחינה בזויות הפה, אתה רך עכשיו, נינוח, אלה רגעי החסד שלנו, עוד מעט תקום כנשוך נחש, יש לך לוח זמנים, בית, אישה. מטלפנים אליך, הכל חשוב, בוער, מצריך טיפול, התייחסות.
יש לך מה לעשות, בלילה מאוחר תכתוב אלי, תצניח אלי ידיים, ואני אומר לך את כל המילים הטובות. אכתוב לך שירים, אתה מגרה אותי לכתוב, מגרה אותי לגעת בעצמי, במקומות שהייתי רוצה שתיגע בי,בפתיחות, בפשטות, למצות את כל ההנאה שבי, לישון כמו שתי כפיות מחוברות. אנחנו מחוברים, דברנו על החיבורים בינינו הרבה פעמים. על הדברים המשותפים, הדומים. היינו יכולים להעלות את עצמנו על הכתב, או על הבמה, בלי טקסט כתוב, רק מתוך הטקסטים ,שאנו אומרים זה לזו, לפעמים ברצינות, לפעמים בהומור, בהקנטה, באירוניה. כל זוג היה מוצא בטקסטים שלנו את עצמו. כמו למשל בפעם האחרונה, שהתראינו במסעדה. שאלתי אותך למחרת מה נשמע ואמרת לי, שיש לך כוויה בוושט. שאלתי איך? וענית לי:"מהבטטה הלוהטת".הכל אתה עושה מהר אמרתי לך, בולע בטטות חמות. זה נורא מצחיק אותי, אמרת, שתאט את הקצב עבורי. לדעתך אני קמה מאוחר מדי, תשע בבוקר בשבילך זה כבר אמצע היום. ממש ארוחת צהרים. אני לא ממהרת לשום מקום, כל יום לוקח עליו את האחריות שלו. ולי יש רק לחיות אותו. עכשיו והרגע. מספיק שנים עברו עלי בכל מיני סדנאות וספרי מודעות, כדי להבין את החוכמה הפשוטה הזאת. להספיק בא מן השורש ספק,והספק על פי הקבלה הוא עמלק, שזינב בחלשים של בני ישראל.
אמש נפגשנו בדירת המסתורין. הגברת , בעלת הבית נסעה לאמריקה והשאירה אותה נקייה ומסודרת. היא מגיעה לכאן פעמיים בשנה, ובשאר הימים הדירה עומדת לרשותנו. דירה צנועה, אינטימית, מחודשת.
אחת לכמה שבועות מגיעה לכאן העוזרת הפיליפינית ודואגת לניקיונה. איני מכירה את בעלת הדירה, אבל על פי סידורה וארגונה, היא בעלת טעם ממוצע, בורגני לטעמי. דירה, שאין בה שאר רוח, משהו מאוד פונקציונאלי, אין בה אפילו טלביזיה, או רדיו, כי האישה דתית, חיה בארצות הברית, ומגיחה לארץ ,כדי לבקר את משפחתה וחברותיה. בכל פינה ישנן הוראות פונקציונאליות, אפילו על דלת בית- השימוש כתובים הוראות.
שלא כביתי על אביזריו המיוחדים, התמונות, הפסלים, אביזרי הנוי, השטיחים והאנרגיה האסתטית הרגשית, שהשקעתי בו במשך 13 שנה, אני ובן-זוגי לחיים גרים בו. הוא אוהב את הבית, ואת טעמי, לדעתו אין יפה ומיוחד ממנו. גם אתה אוהב אותו, מוצא בו שקט ומרגוע. רק, שאני איני שקטה כאשר אתה פוקד אותי. מה יקרה אם בן זוגי יפתיע אותי פתאום? יכנס ככה לתומו באמצע העבודה, אולי שכח דבר מה בבית. איני רוצה לפגוע בו, וכמובן לא לפרק את כל המערכת, שבניתי איתו. שנינו שומרים על הקיים , איש איש בחלקתו הנפרדת . אנחנו לא אנשים שמפרקים. יש לך יותר מידי מה להפסיד. וגם המצפון לנטוש אישה בשנות ה-60 שלה, אם ילדיך, סבתא של נכדיך, אינו מרשה לך זאת. הדברים לא פשוטים. אישה הולכת איתך ארבעים שנה, חיה לצדך את חוויות חייך הסוערים, הציבוריים, מתרגלת לכפות המרות, שאתה מאכיל אותה, גם לסיפורים. להרגל יש כוח מסוים, ואולי ממרום שנותיך אתה מפוכח. קשה להתחיל מסכת חיים חדשה בגיל כזה, זה לא הגיוני. אתמול שלחת לי מייל על אהבה עיוורת ועל השיגעון המתלווה אליה. נכון, לא הכל אהבה, אבל לעבור את החיים בלי אהבה גם זה לא הכל.
אתה תמיד מגיע לפני, פותח את המזגן, מכין משקאות קרים על שולחן האוכל בסלון. אין אף פרט קטן כגדול, הנשמט מזיכרונך. מאורגן, מסודר, כבור סוד, שאינו מאבד טיפה. אני מגיעה בזמן, אתה מציץ בעד חור הדלת, לוודא, שהשכנה העיראקית ממול, אינה משגיחה בנו. רכילאית הפוקחת עיניה על כל המתרחש בבית, יודעת מי נכנס ומי יוצא.כמנהגם של שכנים בארץ, כמה אהבתי לגור בלונדון, בבית רב קומות, בו איש אינו יודע את המתרחש אצל זולתו, גם לא מעז לדפוק כך סתם על הדלת ולבקש בהשאלה כוס חלב, או שני בצלים. לנו זה לא מתאים, אנו אוהבים דיסקרטיות. לא מתאים לנו להיות בפה של אנשים רכילאים.
באותו אחר הצהריים, נחנו בחדר השני, בסלון לא עבד המזגן. נראית עייף ומותש. הצעתי לך להסיר את הנעליים. לשכב בנוח. אמרת לי, שאינך יודע לנוח. ואף לא לישון שעות מרובות בלילה. על מנוחה בצהריים אין מה לדבר. בחדר אין רדיו. הכל מאוד נזירי. חרדי. אני נשכבת לידך עם הבגדים. עוצמת את עיני, עושה עצמי ישנה. כמה טובה השתיקה בשבילך. אני מרגישה, שצריך להרגיע את הרעשים סביבך. טרטורי הטלפון הבלתי פוסקים, החשיבה, התכנונים. אני חוששת, שיום אחד הפיוזים שלך ישרפו. זה לא יתכן לחיות כך, באינטנסיביות הזאת. בעוד שעה יש לך נסיעה לירושלים, אני מנסה להניא אותך ממנה." כדאי לוותר", אומרת לך, יש לך מספיק הרצאות והתרוצצויות החודש. אתה אינך משתכנע בקלות, לבסוף מוותר. דוחה את הנסיעה.
אני מקווה, שאינך חושב ,שאני לוקחת פיקוד עליך, חשוב לך להיות עצמאי, אדון לעצמך. איש אינו מכתיב לך פעולות, גם לא לוח זמנים. כמה אתה רגיש ומודע לחופש שלך.אינך רגיל לתת דין וחשבון לשום אדם, כבר למדתי לא לשאול. לפעמים אתה מספר משהו מהקורה אותך, לא נכנס לפרטים הקטנים.
מנוחתנו לא ערכה זמן רב. אינך יכול לשכב בלא עשייה. מה דוחף אותך כל הזמן להיות בתנועה. יש לי דעה על כך. אני חושבת, שמוטב שאשתוק. אתה מציע שנלך לקולנוע. "נחמד", אני אומרת, סרט של אוהבים אחר-הצהריים. להיכנס לאולם החשוך והקריר, לשקוע באיזה סיפור מעניין שמוקרן על המסך, לשבת על כיסא מרופד ונוח במיזוג אויר ולהחזיק ידיים, כמו שהיינו מחזיקים בגיל שש עשרה, בחברות מיוחדת, בקרבה, בחלוקת חוויה נעימה, לא מחייבת. אני ואתה, והעולם מנגד. הטלפונים מושתקים, המטלות מחכות, המכונית בחנייה מסודרת. שעתיים ענוגות. או כפי שאתה קורא להן: זמן איכות. אלא שהן קורות אצלנו לעיתים מאוד נדירות, תמיד יש משהו או מישהו, שמפר את האידיליה הזאת. איזו ידיעה מודלפת, איזו בעיה דחופה. זקוקים לך במקום אחר. עכשיו. ואתה רץ במהירות העשייה האופיינית לך לכבות את השריפה. לפתור את הבעיה. לא מחכה אפילו דקה. מהירות התגובה שלך מהירה יותר ממהירות האור. לעומתי, אין מה להשוות, אני דוחה, הכל נעשה בדחייה, בזמן הנוח, במתחשק, אני עובדת על פי התחושה. שום דבר לא דחוף, אין מה למהר, הרי בסופו של דבר כולנו נגיע לאותו מקום.
שני קרשים ארוכים ושניים יותר קצרים.זאת כל "המיטה", וכמה אמות באדמה. תגובות

 נושא   כינוי   תאריך ושעה 
6. I'm out of league he Lark 4/21/2016 1:28:25 PM
5. Dag nabbit good stuf Lark 4/20/2016 3:06:08 PM
4. Stay with this guys, Jennabel 4/19/2016 3:56:25 PM
3. I'm quite pleased wi Leatrix 4/19/2016 12:20:24 PM
2. לא רע בכלל שי הקורא 11/21/2015 10:20:01 AM
1. פנינה עתיר 11/19/2015 12:17:53 AM
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign