פרטי היצירה

סוג היצירה תחום תחום משנה
שם ההוצאה שפה
סוג מהדורה טקסט חופשי   

וידאו

אודיו

גרסה מלאה לקריאה /הורדה

גרסה חלקית לקריאה /הורדה

ספר מודפס
דירוג מערכת: 
כשטייס חולם

דירוג הגולשים
מדהים!
אהבתי
מעניין
לא אהבתי


מדהים!
%29
אהבתי
%14
מעניין
%14
לא אהבתי
%43
שם:  כשטייס חולם
מחבר:  תחרות כתב 2015 בנושא: חלום

תאור:

מאת: דוד שפט


אלו היו ימים קשים בטייסת. בעצם לא היו קשים מהם בכל תולדות הטייסת .ימים של מלחמה ולא מלחמה ,מאבק מתמשך שאין לו סוף . ומתי יבוא הסוף? האם רק כאשר כל מטוסי האויב יופלו?

הבוקר מתחיל במה שנקרא מארבים. עולים לגובה רב,מעל לעננים,מסתתרים שם ומשקיפים מטה על מטוסי האויב כשהם מגיחים לטיסות-תצפית גנובות מעל שטחינו. יש להתמקם כך שהשמש הזורחת מאחור ועם הרבה מזל , הדג עולה בחכה ונרשמת עוד הפלה .
א' היה אחד הטייסים הותיקים בטייסת אבל הציד היומי לא הווה עבורו מעשה-שגרה. כל פעם חווה מחדש הצפה של אדרנלין עם השאלה : "יגיע הטרף או לא יגיע ? , יכנס בתוך הכוונת או לא יכנס ? " . אף-על-פי שרשם כבר כמה הפלות,תמיד שאף לעוד,אלא שגם היריב הלך והשתכלל. אם מארבים זו שיטה,גם הוא החל לנקוט בשיטה כזו ואזי צריך לא רק לחפש את הניצוד, אלא גם לדאוג שמא מישהו צד אותך מאחור . בנוסף, נכנס לתמונת הקרב גורם חדש : סוללות-הטילים שקודמו: עמודים בוערים של אש הדולקים אחרי המטוס ומכריחים כל טייס קודם –כל להתחמק מהם כדי להציל את עצמו. כשעסוקים בהתחמקות ,אין זמן לצייד וכל המבנים הסדורים מתפרקים באוויר והופכים לכוורת של זבובים הנושכים האחד בכנפי משנהו .

א' היה נרדם בלילות בקלות למרות המתח ולמרות שרידי האדרנלין שבדמו .חלומותיו היו תמיד חלומות שלווים,אידיליים. גם כשהחלומות נגעו בטייס,הוא חלם את עצמו טס בשדות צייד נצחיים בלי הפרעות,בלי טילי-אויב,והכל בקלי-קלות .
משהו בכל-זאת העיב על השלווה. בצד השני היה מטוס שתמיד התחמק ממנו.היה ראשון לחדור וראשון לחמוק . היה מנצל את מזג-האוויר,העננים והאובך כאילו נולד ביניהם .היה בלתי-אפשרי להפתיעו ולפגוע בו . כשהוא בשטח רצוי לפקוח שבע עיניים. קראו לו "הנץ השחור". חלומם של כל אנשי הטייסת היה להפיל אותו ,וכדי להשיג משאת-נפש זו,היה א' מסתכן יותר מן המותר: מפסיק להתחשב ביתרת-הדלק ומאמץ את המנוע למרחקים ןלגבהים .

זה היה יום חם במיוחד.יום חם והביל שבו הראות קשה .שכבות של אוויר רטטו וכיפת המטוס היתה עכורה מתמיד . גיחת הבוקר נסתיימה בלא כלום. הוא אמנם הספיק לראות את "הנץ השחור" חומק מערבה,ונדמה היה לו שהוא מנדנד בכנפיו וכאילו לועג לו ואומר: " נראה אותך,אף-פעם לא תתפוס אותי " .
כשיצא לגיחה נוספת בצהרים,הרגיש שהפעם זה עומד לקרות."הפעם הממזר לא יתחמק ממני,אני אעשה את המירב ואחסל את המטרד הזה. ואולי לא? אולי "הנץ השחור"מכין לו משהו שלא חשב עליו . אולי הוא לא יחמוק הפעם אלא דווקא יתקוף ? " .

עורק זעיר החל לפעום ברקתו מתחת לקסדה .טיפות-זיעה נקוו בשולי שרוולו עוד בטרם נגע בסטיק .החום.הזיעה וההולם ברקות עשו לו משהו .לפתע חש עצמו כאילו הוא בעולם אחר.לשניה חלפו לפניו בסרט נע ומהיר,כל חייו.ביחוד התקופה שלאחר ביה"ס התיכון:הגיוס וקורס הטייס .מעולם לא צצה במוחו מחשבת פחד,פחד מכשלון או פחד-מוות . אמנם ,פעם בקורס,אותת לו לוח המחוונים כי הגלגלים אינם נפתחים לנחיתה,היתה איזו פאניקה רגעית אבל מייד התעשת ודיווח למגדל הפיקוח ומייד יצא המדריך לטוס מתחת לגחונו והודיע בקשר כי הכל תקין רק שהמחוונים השתגעו קצת . כשנחת לבסוף,כמעט נקעה כתפו מרוב טפיחות על השכם .

השנייה של היום ,הלכה והתארכה. "אולי הפעם זה לא ילך כך-כך חלק ? ". ואז הרעים הקול ממגדל הפיקוח : "מספר 2 ,למה אתה חולם ? " , בעמדו לסגור את כיפת תא הטייס נשלחה היד אל הסטיק ולחצה בטעות על כפתור כסא-המפלט .
הוא התעורר כשהוא מוטל על מסלול האספלט וחופה לבנה גוררת אותו על האספלט המחוספס והלוהט מה שנסתיים בתחבושת ענקית על הזרוע . המטוס שטרם זינק הזדעזע והתנגש באחת הגדרות .
א' קורקע לחודש ימים של תחקירים,ברורים ובדיקות .אבל את החלום הקצר-הארוך,הס מלהזכיר.
והמטוס,הוא חזר לשרות אחרי בדיקות ותיקונים אינטנסיביים .
עברו שבועיים.כשחזרו טייסים מקבות הבוקר,דיווחו כי אי-שם בחולות סיני ראו פעם אחרונה את "הנץ השחור"נפגע קשות וצולל אל בין הדיונות בענן של אש ועשן. שום חופה לבנה לא נפתחה מעליו . כשא' שמע את הדיווח לפתע נעור בו שוב החלום שנפסק אבל רק לעשירית השניה... 
 

 תגובות

 נושא   כינוי   תאריך ושעה 
4. דווקא אהבתי יוני 7/2/2016 7:17:42 PM
3. Your answer was just Beyonce 4/21/2016 1:41:31 PM
2. Good to find an expe Will 4/20/2016 3:21:15 PM
1. Hey, sultbe must be Elora 4/19/2016 10:01:59 PM
אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign