מגזין תרבות של כתב הוצאה לאור

חדשות מעולם הספרות

במלאת חמש שנים לפטירתו של חתן פרס נובל הסופר סול בלו, יארח מרכז משכנות שאננים בירושלים ב-18 במרס אירוע מחווה לזכרו.

 

  

התנגדותה של רשות ההגבלים העסקיים להצעות החוק להגנת הסופרים בישראל שהגישו לאחרונה שרת התרבות לימור לבנת וח"כ ניצן הורוביץ, הובילה היום לדיון נוקב בוועדת שרים לענייני חקיקה.

 

פרס הספריות הציבוריות בישראל בסך 40 אלף שקלים יוענק לסופר ינץ לוי על ספרו "הרפתקאות דוד אריה בערבות רומניה".

 

עורך המגזין "ניו יורקר", דיוויד רמניק, יכתוב ביוגרפיה על נשיא ארצות הברית, ברק אובמה. הספר בהוצאת רנדום האוס יראה אור באפריל.

 

הסופרת הבריטית ג'יי. קיי. רולינג מואשמת בגניבה ספרותית מסופר אחר על קטעים מספרה "הארי פוטר וגביע האש". רולינג עצמה מכחישה את ההאשמות.

 

 

 

 חדש על המדף

מסמרים 13: "ניסיון". האומנם אין חכם כבעל ניסיון? הטקסטים והדימויים בספר השלושה-עשר בסדרת מסמרים עוסקים במתח בין הפחד לבין ההתנסות. אנתולוגיית סיפורים קצרים הכוללת כותבים חדשים וותיקים.

רפואת הקויוט/ ד"ר לואיס מל מדרונה. ספר חדש על מסעות שלובים בעולמות הרפואה והרוח שהם שיעורים בדרכי הריפוי של האינדיאנים. המחבר קובע כי ניתן וצריך לשלב את הגישות העתיקות והמודרניות למחלה, בדרך שתציע לחולה את היתרונות של שתיהן.

דברים מוזרים קורים/ קלי לינק. דברים מוזרים קורים בסיפוריה של קלי לינק: איש מת שולח מכתבים לאשתו, חייזריות בלונדיניות פולשות למנהטן, זוג בירח דבש משתתף בתחרות יופי אפוקליפטית ובלשית צעירה ניזונה מחלומות.

 


 

דבר המבקר

 

נערה עם קעקוע דרקון/ סטיג לרסון/ הוצאת מודן. ספר מתח מעניין ומורכב ביותר. תמצית העלילה: מיכאל בלומקוויסט, עיתונאי כלכלי נחשב, מורשע בגין הוצאת דיבה על תעשיין צמרת בשבדיה ונשפט לשלושה חודשי מאסר. מיד לאחר תום המשפט הוא מקבל מהנריק ונגר, איל תעשייה שבדי קשיש, הזמנה לפגישה בווילה שלו באי בצפון שבדיה.

סוויטה צרפתית/ אירן נמירובסקי/ הוצאת כתר. הספר מתעד את אירופה הגועשת והסוערת דרך עיני העדות האילמת, אותם אנשים שחלפו בין הפגזים, שגרפו האשמות, שגידפו שכנים, שלחמו תחת צבאות וסיסמאות או שברחו דרך אינספור תלאות – אנשים, שאירן הייתה, למעשה, אחת מהם. ודרך אותם עיניים נחשפת ברבדים החברה הצרפתית של אמצע המאה שעברה.

 

בית/ מנג`ו קפור/ הוצאת ידיעות אחרונות. "ביתי הוא מבצרי" אומר הפתגם האנגלי. כזה הוא גם ביתה של משפחת סוחרי הבדים ההודית בנווארי לאל. המבצר הזה רוחש אהבה ושנאה, תחרות וקנאה, מסירות, ידידות וצייתנות בצד טינה וחשבונאות קטנונית, או בקיצור כל מה שניתן למצוא במשפחה מורחבת החיה בכפיפה אחת.

 

 

תערוכות והשקות

יומן משותף, מסע אפריקאי עכשווי. בתערוכה יוצגו תצלומים, עבודות וידיאו, פסלים, קולאז'ים, מיצבים וציורים של 12 אמנים אפריקאים עכשוויים, מהאזור שמדרום לסהרה.

 

 

 

 

אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign