אירועים

 

אירוע מחווה לסופר סול בלו

במלאת חמש שנים לפטירתו של חתן פרס נובל הסופר סול בלו, יארח מרכז משכנות שאננים בירושלים ב-18 במרס אירוע מחווה לזכרו. הערב יציין גם 35 שנה מאז יצא לאור הספר "לירושלים ובחזרה" מאת בלו. בספר, שנכתב במשכנות שאננים ותורגם לעברית על ידי אהרון אמיר, מספר בלו על פגישותיו עם פוליטיקאים וסופרים ישראליים והתרשמויותיו. בין אורחי הכבוד שיגיעו לישראל לרגל האירוע יהיה גם ג'יימס אטלס, מחבר הביוגרפיה של בלו ועורך ספרות מוביל ומוערך בעיתונות האמריקנית.

במהלך האירוע יוקראו קטעים מספרו של בלו "לירושלים ובחזרה" מפי צבי סלטון ויערך מושב שיעסוק ביצירה בו ישתתפו הסופר וחוקר התרבות הישראלית יוסי קליין הלוי, פרופסור אמילי בודק מהחוג לספרות באוניברסיטה העברית בירושלים והסופר אייל מגד.
מושב נוסף שייערך תחת הכותרת "נאמנים פצעי אוהב", יוקדש ליחסו של בלו ליהדות ולישראל. במושב זה ישתתפו ד"ר עדה אהרוני, פרופסור חנה וירט ואריק גלסנר. סול בלו, שהלך לעולמו באפריל 2005, היה סופר אמריקני יהודי שעסק לא מעט בשאלות קיומיות על בדידות וחיפוש דרך בעיתות משבר. בין ספריו הרבים היו גם "תפוס את היום", "דצמבר של הדיקאן", "הפה הגדול", "רבים יותר מתים מלב שבור", "גניבה", "הנדרסון מלך הגשם" ו"ממשות".

אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign