פרסים

פרס הספריות הציבוריות לסופר ינץ לוי
פרס הספריות הציבוריות בישראל יוענק ב-8 במארס לסופר ינץ לוי, במסגרת כנס מולטי ידע השנתי שנערך על ידי מרכז ההדרכה לספריות. הפרס בסכום 40 אלף שקלים, יוענק ללוי על ספרו "הרפתקאות דוד אריה בערבות רומניה" שראה אור בהוצאת זמורה-ביתן ב-2007.

הספר נבחר מבין עשרות ספרים שהוגשו לוועדת הפרס מטעם ספריות בכל רחבי הארץ. ועדת הפרס הדגישה כי ההחלטה התקבלה פה אחד. יו"ר ועדת הפרס ואיש התקשורת, שמואל שם טוב, אמר כי פרס הספריות הציבוריות המוענק השנה לראשונה יהפוך למסורת שנתית. הפרס מוענק לספר שראה אור בארבע השנים האחרונות. "אנו פותחים מסורת חדשה שבה הספריות הציבוריות מעודדות את תחום ספרות הילדים ואת סופרי הילדים בישראל", אמר שם טוב. "את הספר הזוכה בוחרים הספרנים בהתאם לקריטריונים של איכות, עניין, עיצוב ושפה".

הספר הזוכה הוא השלישי בסדרת ספרי דוד אריה והוא זכה להצלחה רבה גם בחנויות הספרים. דוד אריה, גלגול מודרני של הברון מינכהאוזן, הוא דוד לא רגיל שאוהב לספר סיפורים לא רגילים. במסע לרומניה הוא מספר מעשיות על מפגשים בענקים, מאבקים בשדים וטיפוסים על עננים בדרכו הגוזמאית. הספר מלווה מאיוריו של יניב שמעוני. מחבר הספר הוא סופר, תסריטאי, טייל ומרצה לתרבות הודו, עורך, מתרגם ומורה.

אודותינו שאלות ותשובות פורום
צייד ספרים דרוג ספרים שירה
כתבי עת איך לפרסם? חיפוש יצירות
שלום אורח
שם משתמש
סיסמא
שכחת סיסמא? לחץ כאן
משתמש חדש? לחץ כאן
© כל הזכויות שמורות לכתב ווב הוצאה לאור בע"מ נבנה על ידי EKDESIGN ע"י ekdesign