top of page
אנתולוגיות.png

תחרות הסיפור הקצר – 2023 - משברים

נעליים ורודות

היידי בל

הוא

הוא חושד בה כבר חודשיים. מאז מסיבת סיום הכיתה של הבן. הוא נזכר איך הביט בה אז בדיוק אחרי שהבן שלהם הופיע, הסתכל עליה צוחקת והרגיש לרגע שהוא שחקן ראשי בסרט הוליוודי, או סדרה על יחסים בלוס אנג'לס. למרות הכול אנחנו משפחה לתפארת. אימא אבא שני ילדים. מסיבת סיום אישה יפה. ואחרי ההופעה חזרו ברכב היפה שלהם וגלשו בחיוכים לתוך שביל הגישה לבית היפה שלהם, ואז הוא נזכר, איך הביט במראה של הרכב רגע אחרי שכולם יצאו מהאוטו, וחייך לעצמו שלמרות הגיל, הוא נראה די בסדר. העיניים הכחולות הנוצצות, השיער הג'ינג'י שמתחיל להאפיר לא רע בכלל. הוא סגר את הרכב ויצא. ולמה הוא זוכר דווקא את הערב הזה?. הוא חשב שיהיה מושלם לסיים את הערב עם קצת רומנטיקה עם האישה. לאחר שהשכיבו את הילדים, הוציא בקבוק יין זה ששמר לאירועים חגיגיים, וניגש לדבר עם האישה במרפסת. הלחיים שלה היו אדומות והעיניים נוצצות והוא התמלא בתחושה של ציפייה נעימה ודרוכה. כתונת הלילה שלה גם התאימה בדיוק לסצנה בראשו, וריח השמפו משערה טשטש ובלבל אותו. וכשהגיעו למיטה, לפתע התגנבה לחדר תחושה אפרפרה ולא נעימה. הוא הכיר היטב את התחושה הזאת אבל קיווה שעוד רגע תחלוף והסרט ימשיך, אבל לא. הסרט נתקע והאפיר. אשתו הלכה לישון, והוא שקע לתוך סדרה שאהב. באמצע הלילה העירו אותו צעקות של האישה. היא צעקה פלג, פלג שוב ושוב. הוא נתקף בעתה, ורק הביט בה באימה. ובבוקר הסתכל עליה בחשד. וכך כל לילה. לאחר מספר ימים הוא החליט להעז, וכשצעקה פלג, שאל אותה תוך שהיא ישנה עדיין עיניה עצומות, ורגועה ומחויכת- איזה פלג, והיא ענתה כאילו ניהלה איתו שיחת חולין. פלג און. השם הזה לא היה מוכר לו, אבל החליט להתחיל לחקור. 

הוא ניגש וגיגל את השם פלג און, אך דבר לא הופיע. זה עורר את חשדו עוד יותר, איזה בן אדם לא מופיע בכלל בגוגל. אולי הוא איש צבא, או מרגל, או סוכן סמוי שמעלים את עצמו מבחינה ציבורית, והוא- דווקא הוא מצא את אשתו וכבש אותה ביכולות ההסוואה שלו. בלילה הקשיב לאשתו שישנה שינה עמוקה מדי. הוא חיכה לקבל רמזים. הוא הרגיש טיפשי והחליט לרדת מכל העניין, אך בבוקר כשאשתו התלבשה כדי ללכת לחוג הריקוד החדש חשב, למה דווקא עכשיו היא מתחילה לרקוד. הוא ראה בעיניי רוחו את אשתו רוקדת ריקודים סלוניים בזרועותיו החסונות של פלג בעל האון, והמחשבה עוררה בו בחילה. אך כשהחליט להפתיע אותה בחוג גילה שהיא רוקדת ריקודי בטן עם הרבה נשים, ואף לא פלג אחד. אך כמה לילות אחר כך הוא שוב שמע את אשתו צועקת פלג. הוא חש את החמה עולה בו, והחליט שכדאי שיבדוק טוב טוב מה אשתו עושה בשעות הפנאי. הוא עבד שעות רבות, והיו לה המון הזדמנויות להיפגש עם פלג. הוא פחד לשאול אותה, פחד מהתשובה. מה אם פגשה גבר חסון, בטוח בעצמו, כזה שבלי לחשוש מזמין חדר במלון 5 כוכבים, ושם עושה איתה את הסקס של החיים שלה. לא היה להם כמעט סקס, היא לא רצתה בדרך כלל, והוא נהג כל לילה לשלוח יד לחזה שלה או בין הרגליים שלה בתקווה שהיא חמה ומוכנה לקראתו, אך כמעט תמיד הגיבה בהזזת היד שלו, נשיקה על המצח, ולילה טוב. לפעמים הרגיש כאילו היא בורחת ממנו, כשהלכה בדיוק כשהיד שלו החלה לשוטט, לחדר הילדים, והייתה נרדמת איתם. ובכלל, משהו עובר עליה. פעם הייתה לובשת חצאית וחולצה צנועים, ובשנה האחרונה פתאום התחילה ללבוש שמלות וגופיות חושפניות, ונעליים ורודות. לא סתם ורודות, ורוד זוהר. היא גם עשתה קעקוע. בהתחלה זה די זעזע אותו, כי היא באה מבית מסורתי, וזה די משך אותו כשנפגשו. ויפה לה קעקוע, גם הורוד אבל...ואולי בעצם פגשה אופנוען מלא קעקועים, טס באופנוע שלו, ואוסף נשים נשואות וכובש אותן. רון הרגיש לפעמים קצת משעמם, לא כל כך היה לו נושאי שיחה עם אשתו, והיא הייתה מתרגזת כשהיה שואל אותה אם הכול טוב. אבל ככה אני, חשב. אני אוהב את אשתי, את המשפחה, השגרה, ומקווה מאד שמר און לא הולך להרוס לנו את כל הטוב הזה. בבוקר שתה עם אשתו את כוס הקפה ונפרד ממנה. הוא נסע לנסיעת עבודה לשבוע, הבטן כאבה לו כשחשב על כל ההזדמנויות שיש לה עכשיו ל...לא יודע למה, והחליט להתקשר אליה תמיד בוידאו כדי לבדוק איפה היא ומה עושה ועם מי. לפני שנסע נתן לה מתנה שרשרת זהב עם סמל אינפיניטי כסמל לאהבתם. היא מאד שמחה ונישקה אותו, והוא הצטער שאין לו זמן ללכת איתה למיטה ואולי הפעם אפילו משהו היה באמת קורה.

היא

את שומעת, הוא קנה לי שרשרת אינפיניטי לפני שנסע, מזהב, ממש יפה. הוא ממש חמוד. כן הוא נסע לשבוע להולנד נסיעת עבודה. יהיה קצת קשה כן, אבל לא נורא, ההורים יעזרו. ובכלל זה יהיה מאד נחמד, אני די שמחה אפילו שנסע, לא יודעת קצת להיות לבד זה לא רע, אולי אפילו אתגעגע קצת. כן, רק קצת, אולי בכלל לא..לא שרע לי הוא באמת בעל טוב. ואבא טוב. קצת לחוץ בבית, אבל הוא מאד אחראי. נאמן, אני יכולה לסמוך עליו בעיניים עצומות. כן, נאמן. אני נשמעת כאילו אני מדברת על כלב, הא? חחחח. אבל כן זה את יודעת בדיוק מה שחיפשתי, אחרי כל החרות שהכרתי, שזרקו אותי, שהתעללו בי. הוא היה בדיוק מה שהייתי צריכה. היקום זימן לי את הגבר המדויק. והוא באמת בסדר. הוא טוב כזה, רק ש...רק שבשנה האחרונה קצת קשה לנו. כלומר, אני לא יודעת אם קשה לו. לי קשה. אני משועממת, והעניינים במיטה על הפנים. נמאס לי, כל פעם שעשינו סקס זה תמיד נראה ומרגיש אותו הדבר. הוא מתחיל תמיד באותה דרך, כמו מכונה. שולח לי יד לציצי או בין הרגליים, מסתכל עליי במבט נוצץ, הפנים אדומות ואז ניגש ומנשק אותי על הפה, ואז את יודעת, וזה נגמר תוך כמה דקות. אכזבה ושעמום ביחד. אז אני יודעת הוא כזה ולא הרפתקן במיטה, לפעמים אני לא יודעת אם יש לו מושג בכלל מה זה אומר אישה, אבל לא נורא אין לי מה להתלונן. כלומר, אני מתלוננת כי נמאס כבר, אז כבר הרבה זמן שאני מתחמקת. אני משתדלת להיכנס למיטה כשהוא ישן כבר, הקטע הוא שאני מרגישה שהוא עוצם עיניים ועושה את עצמו. אני נכנסת למיטה כשהוא ישן ופתאום היד בין הרגליים שלי. אז אני פשוט הולכת לראות מה עם הילדים ונרדמת איתם. כן, זה די על הפנים אבל אין לנו תקשורת. הוא בכלל ממש צנון משעמם, כל הזמן שואל בעיניי העגל שלו הכול טוב? במקום לפתוח בשיחה. וגם עם הילדים הוא כזה רציני וקשוח, תמיד הורס לנו את הכיף. אני לא יכולה לסבול את זה, איך שהוא נכנס בדלת, ואני והילדים רוקדים או צוחקים הוא נכנס ואנחנו משתתקים. לא יודעת למה הוא מיד מכניס אנרגיה של הורס מסיבות. די נמאס לי מזה את יודעת...אני לא רוצה להתגרש כי הוא בעל טוב ובכלל לא רוצה שהילדים יסבלו, אבל וואלה ממש לא טוב לי. כשהכרנו אהבתי את זה שהוא כזה רציני ואמין ואפשר לסמוך עליו, אבל אני כנראה רוצה לפעמים להתרגש. ...את יודעת קרה משהו ממש מעניין לפני כמה חודשים. את לא תאמיני מי פנה אליי באינסטוש. פלג, את זוכרת אותו? כן מהתיכון מ-יא 3. ובדיוק חשבתי עליו כי נתקלתי בדנה שהיינו חברות ממש טובות. את יודעת, פלג הוא הבן אדם הכי מדהים שהכרתי. הוא היה החבר הכי טוב שלי. היינו יושבים שעות ומדברים, הוא היה מנגן לי בגיטרה, היינו בורחים לחוף הים בשיעורי אזרחות. אם הייתי יכולה הייתי לוקחת את הרצינות של בעלי רון ומערבבת עם ההרפתקנות וחוש ההומור של פלג. אז בקיצור אני חושבת עליו, אחרי שנתקלתי בדנה, ויום אחרי פלג פנה אליי באינסטוש ומה זה שמחתי. התחלנו קצת להתכתב. הוא גם נשוי עם שני ילדים והקטע הוא שמסתבר שהוא אפילו שכן שלנו גר בשכונה, משהו כמו קילומטר מהבית שלי. כן איזה קטע זה. עולם קטן. אז אנחנו כזה קצת בקשר עכשיו, בעיקר מעלים נוסטלגיה וצוחקים, לא לא נפגשים רק בהודעות. וואו השרשרת הזאת ממש יפה. טוב נדבר בפעם הבאה, ואל תדאגי אני לא מתגרשת סתם קצת מוציאה תסכולים ביי. 

 

פלג

את יודעת, שמעולם לא שכחתי אותך. הייתי בתקופה קצת קשה עכשיו בבית, ובעבודה, ונזכרתי בתקופה ש..את זוכרת שהסתבכתי קצת..עם הסמים, וההורים שרצו לזרוק אותי מהבית..ואת היית שם תמיד. והיינו יושבים שעות אצלך בחדר או נוסעים לחוף, ותמיד עודדת אותי. וזו אולי הייתה התקופה הכי טובה בחיים שלי, כי את היית בחיים שלי. באמת, אני נשבע לך, אף פעם לא היה לי קשר כזה. נזכרתי בך יום אחד כשפגשתי ברחוב את מי שהיה החבר שלך אז, המניאק הזה איך קראו לו כן יואב החרא. בגללו נפרדנו בעצם, הוא לא נתן לי יותר להתקרב, זבל הא? אבל לא שכחתי אותך תדעי לך. ועכשיו בבית לא משהו, התחתנתי עם אשתי שהכרתי בטיול בחול, היא הונגריה, והכנסתי אותה להריון לא מתוכנן, היינו מאד מאוהבים אז היה ברור שצריך לעשות את הדבר הנכון. והיא עשתה עלייה, והיה די טוב אפילו בהתחלה, וגם כשנולד הילד, ובכלל להיות אבא זה הדבר הכי טוב שהיה לי בחיים, זה ואת. לא אני רציני. אבל באיזשהו שלב ההתלהבות נעלמה, הסקס נעשה משעמם, את מכירה אותי אני אוהב אקשן, וזה הפך כזה בנאלי, והיום היא רק רואה אותי ונעשה לה שחור בעיניים, היא פשוט נראה לי לא סובלת אותי כבר שנים ומצטערת שהגיעה לכאן כל הזמן מזכירה לה שבגללי וזה. 

כשנכנסה שוב להריון נתקפתי בחרדה, אפילו הצעתי לה שתעשה הפלה כי המצב שלנו גרוע, אבל היא כמעט הרגה אותי כשהצעתי את זה אז שתקתי והמשכנו. וזהו זה אין משהו מעניין היום, עד שנזכרתי בך, ופניתי אלייך, וכמה אני שמח שחזרנו לקשר. אני לא רוצה לוותר עלייך גליה, פעם אחת כבר וויתרתי ואני מצטער על זה עד היום. אם דברים רק היו מתפתחים אחרת אולי היינו אנחנו ביחד היום, אני רציני מלא פעמים חשבתי על זה. את ואני זה כמו סיר ומכסה לא? אני ממש רוצה שנשמור על קשר, את יודעת מותר לנו אפילו שאנחנו נשואים להיות בקשר ידידותי מה הבעיה, אני לא מתכוון חלילה לבגידה, פשוט לחזור עם התאומה שלי לקשר.

הוא

התקשרתי אליה בוידאו היא בבית הכול נראה בסדר, הילדים נורא שמחו לדבר איתי. אני סתם פרנואיד, היא אישה טובה ומוסרית, היא לא תבגוד בי, ויש את כל העניין הזה של אלוהים והיא באה מבית שומר מצוות. ואין בכלל פלג און, אפילו גוגל לא מכיר אותו. שאלתי אותה בשיחה אם הכול טוב ואמרה שהכול מצוין, קצת מרגיש שטוב לה מדי שאני לא בבית, אבל זה בסדר אולי ככה היא תתגעגע אליי 

היא

וואו אלוהים אדירים אני בהלם, כל הגוף שלי עדיין מזיע מהתרגשות ממה שפלג אמר לי היום. הרגשתי בדיוק אותו הדבר כלפיו, הוא כאילו קורא את המחשבות שלי. הוא התאום שלי אין ספק. אני מדברת איתו והזמן פשוט חולף, שלוש שעות היינו אתמול בטלפון, עברנו מהודעות לשיחות ולשמוע אותו עשה לי כל כך טוב. והקול שלו רך ומתלטף, גם רגיש גם סקסי. אני זוכרת את הפעם הזאת ששכבנו, לא רצינו שזה יקרה כי פחדנו שזה יהרוס את הקשר שלנו, ולמרות שהיינו כמו אחים היה פשוט מעולה, הוא היה כזה קשוב לצרכים שלי, וגרם לי להגיע לשיאים שלא הרגשתי עם אף אחד אחריו. אבל אז הוא הסתבך קצת ונכנס לדיכאון, ורומן כבר לא היה בא בחשבון. וישבתי איתו ודיברנו שעות, והייתה תחושת החמצה מסוימת, אבל זה כבר לא התאים. וחזרנו כמו קודם להיות כמו אחים. ואז הכרתי את המניאק, הבן זונה שהרס לי את תקופת הצבא וגם אחר כך. הנבלה הנרקסיסט שהתעלל בי, והרחיק אותי לנצח מפלג, כי לא הסכים שאהיה בקשר עם אחרים. אני לא רוצה להיזכר בתקופה הנוראית הזאת. אבל עכשיו הוא חזר לחיים שלי, ואני אחרי שיחה איתו. אני ממש מגורה, ואם היה לידי עכשיו לא הייתי מתאפקת וקורעת אותו על הסדינים. לא פה כמובן, הייתי לוקחת לנו חדר במלון. וואו אני לא יודעת מה לעשות. זה השבוע הכי טוב שהיה לי הרבה זמן, לדבר איתו בשעות הלילה ובאמצע היום, וכאן לבד אני יכולה לאונן עליו, ולגמור בשרשרת. אלוהים, על מה אני חושבת!! אני אישה נשואה, אוף שוב תחושת ההחמצה. זה בא מהמילה חמוץ נכון? זה מה שאני מרגישה עכשיו, התחושה החמוצה הזאת, אי אפשר להשוות את פלג לרון הם כמו שני הפכים. משעמם מרתק. סקסי מיובש. תקשורתי אוטיסט. הרפתקן מיובש. מיובש מיובש למה בעלי כזה מיובש למען השם איך בחרתי בגבר כזה משעמם. חשבתי שהקעקועים שעשיתי, והבגדים היפים, והריקוד- יורידו את התשוקה שלי להרפתקה, אבל לא נראה לי שמשהו יוכל להוריד את האש שאני חשה עכשיו לפלג. 

הוא

היא נראית ממש טוב, והיא שמחה לראות אותי. הבית נקי ומסודר כמו שאני אוהב, פרחים על השולחן. היא לובשת שמלת חוף והייתה שזופה ויפה. כמה אני אוהב אותה, ואיזה אידיוט הייתי עם כל החששות האלה. הבאתי לה מהנסיעה מתנה שאני די בטוח שהיא תאהב. וואו היא תאהב את זה..הבאתי לה סט של בגד גוף סקסי במיוחד, שיתאים לגוף העגלגל והמתוק שלה. וואו אני כל כך מתגעגע להרגיש אותה, לחדור אותה. אני מחזיק אצבעות.

----היא הייתה די מופתעת מהמתנה, אמרה לי וואו מה זה, זה ממש נועז! והכניסה חזרה לקופסא וסגרה אותה בארון. שאלתי אם לא תרצה למדוד אותה בלילה, ואמרה שלא נראה לה. ובלילה היא שוב דחתה אותי. נראה לי שיש לה קצת בעיית חשק, אישה אחרת הייתה מודדת את המתנה וגם מתנפלת עליי הרי לא ראתה אותי שבוע, ובכלל מלא זמן לא עשינו סקס. טוב, לא נורא. יש לי את האתר הזה של הבחורות עם החזה אקסטרה אקסטרה לארג'. הכל בסדר יש לי משפחה מדהימה וטובה. אולי אציע לה שנעשה עוד ילד. כן, הגיע הזמן, שמעתי שכדאי שהמרחקים בגיל בין הילדים לא יהיו גדולים. איך אציע לה. אני צריך לחשוב איך לדבר איתה על זה. 

היא

הוא חי בסרט, חתיכת גבר הזוי שכמוהו. הביא לי את הבגד המגוחך הזה מה הוא חושב שאני זונה? מה לי ולבגד הזה, ובטח לא מולו. חתיכת אידיוט. הוא ממש קיווה לסקס כשחזר, אבל אני מה זה לא בקטע. אני מאוהבת לחלוטין, ואין לו מושג. גם רע לי גם טוב לי ממש. השיחות עם פלג הורגות אותי פשוט, אני רק שומעח אותו ואני גומרת. ואז רון הגיע עם השאלה אולי נעשה עוד ילד. מה פתאום אמרתי לו, גם ככה קשה לי ואני רוב הזמן עם הילדים לבד, אין לי כוח לעוד ילד, לילות בלי שינה. מה שרציתי להגיד ולא אמרתי זה..אני בכלל לא רוצה אותך, נראה לך שאצור עוד סיבה להמשיך את CHARADE הזה, כן זו המילה המתאימה אין לה תרגום בעברית, שנקראת הנישואים שלנו? ואז הוא בא ושאל אם אני רוצה לשפץ את הבית, נו באמת אתה לא מבין שאולי בכלל עוד מעט לא יהיה בית לשפץ? אידיוט

פלג

האור מהחלון מאיר את הפנים של הלן ואני נגעל. עכשיו אי אפשר כבר להכחיש אני חי בסרט רע בנישואין האלה. אני שוכב ליד האישה הזאת, ושואל מה לעזאזל אני עושה איתה. כל דקה כל שנייה אני חושב על גליה. היא הלב שלי, היא החיים שלי, היא כל מה שתמיד רציתי, ומה אעשה עכשיו, לא נראה לי שהיא תעזוב את בעלה המשעמם, וגם אני. ברור לי שאם אעזוב הלן תזיין לי את הצורה, תיקח לי את הילדים, הכסף, הכול. תשאיר אותי מרוקן. אני ראיתי מה היא עושה כשמישהו מרגיז אותה אפילו בתור בסופרמרקט, אז מה עליי, חבל עליי. אבל אני לא אעזוב את גליה היא הכול בשבילי. חזרתי לעצמי. חזרתי לקוקאין, חזרתי לנגן בגיטרה, ללכת לים, התעוררתי לחיים ובכלל לא ידעתי עד כמה הייתי מת!

רון

היא כבר לא אומרת את השם הזה מתוך שינה, האמת היא ישנה כל כך טוב, תמיד עם חיוך על הפרצוף. אבל היא כל כך מרוחקת.

אולי כדאי שניסע לחו"ל קצת. לא היינו בחו"ל מאז ההיריון הראשון עם הילד. היינו מאד עסוקים במשפחה. אבל אני לא יודע מה לעשות כבר. היא פשוט לא מתייחסת אליי. פעם הייתה שולחת לי נשיקות וחיבוקים בהודעות עם אימוג'ים, וכשנכנסתי מהעבודה הייתה מנשקת, והיום כלום. אולי קשה לה בעבודה היא באמת עובדת מאד קשה עם ילדים עם צרכים מיוחדים, וזה בטח משפיע עליה. גם הילדים משגעים אותה אז מה אני רוצה. וההורים שלה, אני יודע שיש לה הרבה בעיות עם ההורים שלה. אבא שלה חולה ואימא שלה יש לה הרבה צרות. 

אולי לונדון לאיזה שבוע. או בעצם בטן גב בכרתים, על החוף עם קוקטייל יכול להיות נפלא. אעשה לה הפתעה היא תמיד מתלוננת שאני לא ספונטני.......כן זה משבר וזה יחלוף

גליה

אימא הי, מה נשמע. הכול בסדר מה שלום אבא. לא אני בסדר קצת עייפה. את שומעת אימא רון הפתיע אותי עם כרטיסי טיסה ליוון בעוד שבועיים. אה, הוא אמר לך? באמת? מה זאת אומרת, סגר איתך..?אה כן? והסכמת? שבוע שלם עם שניהם לא יהיה לך קשה? לא זה לא שאני לא מתלהבת אני קצת עייפה, ולא יודעת איך הילדים יתנהגו הם בטח ישגעו אתכם. כן זה יכול להיות נחמד כן, מזמן, שנים לא נסענו, פשוט...לא אימא אני קצת מקוררת לא בוכה. נו באמת אני לא בוכה, קצת מנוזלת. כן אולי אני צריכה קצת לנוח, הכול בסדר אימא באמת.

-----אני לא יודעת מה לעשות, מה למען השם אני עושה עם הכרטיסים האלה ליוון. הוא ממש השתדל ויצא מעורו לעשות לי את ההפתעה אפילו דיבר עם אימא, אבל...זה הדבר האחרון שבא לי לעשות עכשיו. אני לא יכולה להתרחק שבוע שלם מפלג, אני אמות. וגם להיות על החוף לידו בביקיני ברור שהוא יקווה לסקס, ואני לא מתכוונת לגעת בו. איך אני גורמת לו לבטל את החופשה בלי לפגוע בו...

פלג

היום זה היום הגדול. דיברנו מספיק, עשינו אהבה טלפונית. הזמנתי לנו חדר במלון 5 כוכבים האליטא של המלונות בסוויטה, בשבילה הכי טוב. אמרתי להלן שיש לי פגישת עבודה ולא אהיה זמין כי מדובר בלקוח מאד חשוב. אין דבר שאני חולם עליו יותר מזה והיום זה עומד לקרות, אני ממש לוהט, ומקווה שאתן את המופע הכי טוב שלי. אני בטוח שאתן. ושיהיה מה שיהיה אני אוהב אותה. 

גליה

היום ב 17 חיי עומדים להשתנות. הוא הזמין לנו חדר במלון HEAVEN, ואני בטוחה שיהיה גן עדן. אין דבר שחלמתי עליו יותר מזה, והיום זה עומד לקרות. אני ממש ממש חרמנית, אני אש. אני הולכת לקחת את בגד הגוף הסקסי שחיכה לי בארון. וואו ושיהיה מה שיהיה אני כל כך אוהבת אותו 

פלג

זהו היא הרסה אותי אני לא חושב שאוכל יותר אפילו להביט להלן בעיניים, לא כי אכפת לי, לא מרגיש אשם, מותר לי להיות מאושר. אלא כי פשוט אני רואה עכשיו רק את הפנים המהממות של גליה. וואו היא אישה סקסית בטרוף, איזה טירוף חושים היה לנו, לא שבענו אחד מהשני. נפרדנו לפני שעה ואני מתגעגע, אני לא רציתי להתקלח אפילו, הלן במילא לא זוכרת ריח של סקס

גליה

אלוהים אדירים, הוא הרס אותי. זה היום הכי הכי מעולה שהיה לי בחיים, ואפילו עלה על כל הציפיות שלי. הוא מדהים והוא נתן לי הרגשה שאני האישה הכי יפה בעולם. איך עכשיו אחזור הבייתה, איך אסתכל לרון בעיניים, אלוהים אדירים מה אני עושה עכשיו. 

רון

מה קורה איך היה

גליה

היה ממש כיף, אתה יודע, ערב צוות רגיל אבל אוכל טוב ויין

רון

את ממש סמוקה, מה למה השיער שלך רטוב

גליה

אה כן, באיזשהו שלב מישהו שם שפך לי יין על השיער ונאלצתי לשטוף אותו

רון

את נראית שתויה קצת, אולי בא לך קצת פינוק מיוחד ממני?

גליה

אני לא יודעת מה איתך אני גמורה, וחייבת ללכת לישון, דיברתי עם ההורים הבנתי שהילדים בסדר. איך אתה

רון

בסדר. חבל קיוויתי שנעשה קצת כיף

גליה

אני ממש גמורה רון באמת זה ממש לא מתאים עכשיו אני הולכת לישון. לילה טוב

הלן

פלג מה קורה איתך בזמן אחרון, אתה מתנהג ממש מוזר, מעופף כזה. יש לך משהו לספר לי? אתה לא מרוכז, שוכח דברים, וואלה אני אתחיל לחשוד שיש לך רומן

פלג

מצחיק מאד, נראה לך שיש לי זמן לזה? עם הפרויקטים האלה אני גמור פשוט, הכול בסדר.

הלן

מה בסדר, אתה לא רואה אותי ממטר, שלא נדבר על לא נוגע בי כבר חצי שנה

פלג

וואלה עזבי אותי בחייך, את לא מבינה שאני גמור מעייפות? חלקנו עובדים ממש קשה פה ולי אין זמן להרהורים על כמות הפעמים שאנחנו עושים סקס בשנה, תניחי לי בחייך

הלן

גועל נפש איך שאתה מדבר, ולגדל ילדים זו לא עבודה לדעתך? אבל קצת תשומת לב, משהו, יאללה לך לך לעבודה שלך, תתחתן עם הבוס שלך. לא מבינה מה אני עושה איתך

רון

אז מצאתי קבלן לשיפוץ הבית, ומחרתיים אנחנו טסים ליוון. אני ממש מקווה שהחופשה תשפר את המצב. וואלה לא יודע מה קורה אני מחכה בסבלנות אבל...טוב מקווה שמזג האוויר ביוון יעשה לנו טוב, גם אם לא נעשה סקס אולי נצליח לדבר על עוד ילד אני ממש רוצה, ולדעתי זה יעזור

גליה

הי אהובי, גבר שלי, אהבת חיי. אני בוכה כן. מה לעשות, איך אני יכולה לבטל את הנסיעה, זה ממש יפגע בו וגם...הוא עלול לחשוד, גם ככה אני לא מצליחה להסתיר את הדחייה שלי. אני נגעלת ממנו אהוב, אני לא יכולה להפסיק לחשוב עליך. גם בעבודה. אני נזכרת בפגישות שלנו במלון ואני לא יכולה, אתה יודע הלכתי יום אחד בזמן העבודה לשירותים ואוננתי כי המחשבות עליך לא הניחו לי. באמת מה אנחנו עושים, אתה חושב שנוכל להמשיך ככה, אני מרגישה שאין לי חמצן בלעדיך. גם אתה אהוב? מה יהיה איתנו

אימא של גליה

גליה, איך את מרגישה, שמעתי שאת חולה. וואו איזה באסה, דווקא עכשיו וואי כל כך חבל על החופשה. טוב מה לעשות קורה, שמעתי מרון שהצעת לו לנסוע בלעדייך, מה חשבת באמת שייסע לבד? ברור שלא. מאד התאכזב ראיתי עליו, אבל לא נורא העיקר הילדים פה, תנוחי, ולא נורא יהיו עוד הזדמנויות לחופשה, תרגישי טוב

 

 

 

קיץ

האוויר ממוזג בבית, חום מהביל מחלון קצת פתוח מזכיר שמדובר באוגוסט, הילדים עליזים בחופש ומצפים. כמה טוב להיות ילד בקיץ, נדמה שלא השמש לא החום העז, הזיעה, המחשבות על החיים, משפחה, לבטים של הלב, שום דבר לא יטשטש את עליזות הקיץ של הילדים. גם הילדים של רון וגליה שמחים הקיץ, ועוד רגע הולכים לפארק השעשועים עם אבא ואימא. 

רון

גליה הילדים מוכנים? בואו כבר, נו, עד שנגיע יהיה מלא שם ולא תהיה לנו חנייה

גליה

נו רון בחייך, בוא תעזור, אתה רואה איזה בעיות היא עושה, במקום לעמוד מהצד בוא ותנקוף אצבע

נו ילדים, אם אתם לא רוצים לא ניסע. זה בשבילכם, אבל ככל שנגיע יותר מאוחר, נחכה יותר בתורים. די קיבינימט נמאסתם עליי

רון

מה קורה איתך גליה

גליה

מה קורה איתי, מה קורה איתך. אתה לא חושב שלפעמים אתה יכול גם להכין אותם לנסיעה

רון

זה היה רעיון טוב לקחת אותם לפארק שעשועים. דיברנו החלטנו, עכשיו בואי נבצע

ילדים תקשיבו לאימא, 

גליה

עוד רגע אם אתם לא מתארגנים אני מבטלת הכול

רון

אנחנו מבטלים הכול

גליה

כן אנחנו אנחנו כאילו אתה עשית משהו

רון

את ממש עוינת

גליה

עוינת שמויינת. טוב טוב, בוא תעזור ונעוף מפה

המספרת

וכך, רון וגליה יצאו מהבית עם שני ילדיהם ברכב המשפחתי שלהם. רון שקט מנסה לחמוק מהעוינות של גליה, גליה בא לה לעזוב הכול, לזרוק את כולם ולעוף משם לזרועותיו של פלג. הילדים עצבניים, עושים דווקא, רואים את ההורים רבים, רוצים להגיע לפארק השעשועים אבל אין להם כוח להתארגן. כולם נכנסים לרכב והנסיעה מאד מתוחה. ברקע מתנגן השיר יושב בסן פרנסיסקו על המים

גליה מכבה את הרדיו. 

רון- למה גליה למה כיבית זה שיר שאני אוהב

גליה- אין לי עצבים רוצה שקט, אתה והשירים הזקנים שלך

הילדים מאחורה- רוצה שקט רוצה שקט

רון- שקט כולם, בואו ננסה לעשות את הנסיעה הזאת הראשונה לחופש שלכם, נעימה

גליה- ---נעימה—מגחכת

רון מתבונן בה, שותק, מודאג

הילדים- מתי מגיעים מתי מגיעים

הנסיעה הופכת מאד שקטה. ברקע שומעים שיר שבוקע מהרדיו, אחרי שגליה הדליקה אותו בחזרה. השיר שקט ומונוטוני באווירת בוסה נובה, שקט מדי לאווירה המתוחה ברכב. רון מתופף באצבעו על ההגה ומשחיל מבטים חוששים בגליה

הם מגיעים לחנייה, גליה עצבנית, יוצאת מהאוטו וטורקת את הדלת. רון יוצא לא לפני שנאנח. הילדים קופצים בשמחה מהאוטו. 

רון מנסה לתת יד לגליה, היא לא מוכנה וזורקת לו את היד. היא מתבוננת בו בשנאה, רון קולט את המבט, חש עצב רב

הם נכנסים לפארק השעשועים. הילדים צווחים בעליזות. ליד הג'ימבורי דוכן קפה. רון מציע לגליה כוס קפה, היא נענית, ורון ממהר לקפה מנסה להתרחק מהרעש של הילדים. גליה מתיישבת על שולי בריכת הג'ימבורי, ומליטה את ראשה בין רגליה. היא לא יכולה להפסיק לחשוב על פלג, נמאס לה לשחק בדרמה הגרועה הזאת של משפחה. היא מתגעגעת. דמעות מציפות את עיניה, זולגות, ונוחתות על נעליה, מתגלגלות מטה אל מזרן הג'ימבורי. 

רון מתבונן עליה בדאגה, שופך לתוך הכוס של גליה 2 וקצת כפיות סוכר כמו שהיא אוהבת. עומד לחזור אל גליה, מופתע לראות אותה עומדת זקופה ומחייכת, מדברת עם גבר בעליזות של מכר ותיק. הוא אוחז בידיהם של שני ילדים שמתנתקים ממנו ורצים לעבר ילדיהם של רון וגליה. רון מתקרב. הוא עומד עם שתי כוסות הקפה ממש קרוב לגליה אך היא לא מבחינה בו. צחוקה של גליה מתגלגל ומרעיד את כוסות הקפה בידיו. הוא קורא לה פעמיים גליה, גליה. (הוא אף פעם לא צריך לקרוא לה פעמיים), עד שהיא שמה לב שהוא שם. הי רון היא אומרת בחיוך שמזמן לא ראה, רון תכיר זה פלג.

ידיו של רון רועדות.

 פלג זה בעלי רון. את פלג אני מכירה מהתיכון

רון מתיישב, הידיים שאוחזות בכוסות כל כך חזק נדמה כאילו השתתקו וקפאו. גליה והגבר מדברים וצוחקים, ארבעת הילדים משחקים בהתלהבות לידם. כמו תמונה מסרט הוליוודי

רון מרגיש שהגרון שלו מתייבש, אך לא מעז לזוז. הוא מתבונן על פניה של אשתו זורחות, הוא נזכר כשרק הכירו.. כן הוא מכיר את המבט הזה

הצבע בלחייה של גליה משתלב כל כך טוב עם נעליה הוורודות, חוזר ומשתקף בזגוגיות עיניו האפורות והכבויות של רון

רק חברים רשומים יכולים לדרג את הסיפורים. ניתן להרשם או להכנס לחשבונך בראש הדף.

דירוגים

bottom of page